خواص پسته و تاثیرات باور نکردنی آن بر سلامتی

پسته به عنوان یکی از منابع مهم مواد مغذی شناخته می شود.که می تواند تاثیرات شگرفی بر روی سلامتی بدن داشته باشد. از همین رو شناخت خواص پسته می تواند در کنترل بسیاری از بیماری ها موثر بوده و بر سلامتی شما تاثیر مثبت داشته باشد. در ادامه به برخی از این موارد اشاره خواهیم کرد.

خواص پسته کدامند؟

پسته یکی از محبوب ترین انواع آجیل در بین ایرانیان است . همان طور که می دانید پسته ایرانی به بسیاری از کشور های دنیا صادر می شود.علاوه بر طعم خوب، خواص پسته را می توان یکی از دلایل مهم برای مصرف آن بیان کرد. اگر بخواهیم به خواص پسته اشاره ای داشته باشیم باید بگوییم پسته حاوی چربی های سالم می باشد . به عنوان منبعی برای پروتئین، آنتی اکسیدان و فیبر شناخته می شود. همان طور که می دانید آنتی اکسیدان یکی از مواد مفیدی است که از سلول ها محافظت می کند.خطر ابتلا به انواع بیماری ها مانند سرطان را کاهش می دهد.

ارزش غذایی پسته را می توان بسیار زیاد برآورد کرد. به طوری که با مصرف 50 گرم پسته می توان مقدار قابل توجهی کالری، فیبر، پروتئین، چربی، پتاسیم، فسفر، تیامین، ویتامین، مس و منگنز را وارد بدن کرد. شاید در رابطه با خواص پسته جالب باشد که بدانید پسته می تواند به کاهش وزن شما نیز کمک کند. با توجه به این که این دانه خوراکی سرشار از فیبر و پروتئین می باشد می تواند احساس سیری را در شما تقویت کرده و از مصرف بیش از اندازه مواد غذایی جلوگیری نماید.

از دیگر خواص پسته می توان به کاهش فشار و کلسترول خون اشاره کرد. همین موضوع نشان دهنده این است که مصرف پسته می تواند باعث جلوگیری از ابتلا به بیماری های قلبی و عروقی شود. در واقع کاری که پسته در بدن انجام می دهد این است.که میزان کلسترول بد را کاهش و کلسترول خوب را افزایش می دهد. به همین ترتیب می تواند برای سلامتی قلب مفید واقع شود. همچنین مصرف پسته باعث درست کار کردن اندوتلیوم شده.از همین طریق می تواند به سلامتی رگ های خونی کمک کند که در نتیجه می توان شاهد عملکرد خوب قلب بود.

خواص پسته

خواص پسته

پیستاک
دی 27, 1399